S T Y L E    W N Ę T R Z A R S K I E :

              kuchniakuchniakuchnia

Styl skandynawski

Projektowanie wnętrz skandynawskich cechuje: prostota i natura. Detale oraz kolor podkreślają charakter. Na pierwszy rzut oka styl wydaje się surowy, jednak jest akceptowany i ponadczasowy. Meble w tym stylu sprawiają wrażenie lekkich i nie absorbujących. Styl dzielimy na :szwedzki, fiński, duńskim i norweski. Cechy wyróżniające: biel, łagodność, powściągliwość, surowość do akceptacji, formy organiczne, biel, czerń, drewno, natura, przyjaźń, kolory pastelowe. Ściany matowe, ilość mebli nie przeważająca we wnętrzu.

Styl nowoczesny

Cechy charakterystyczne: prostota, minimalizm, nowoczesne materiały, systemy i rozwiązania. Jak najmniej ścian działowych. Podziałem zajmują się odpowiednio dobrane kolory. Uniwersalizm. Częste stosowanie drzwi przesuwnych.
Dużo światła, nowoczesny sprzęt, drewno łączone ze stalą. Surowość. Biel. Duży nacisk na oświetlenie. Światło wydobywa w tym stylu piękno, estetykę i funkcjonalizm.

Styl nowoczesny wyróżnia nurt HIGH-TECH. Czujesz się jak w laboratorium co tworzy uczucie sterylności. Materiały tworzące ten klimat to szkło, metal i elementy z tworzywa.

Styl minimalistyczny

Styl zaczerpnięty z Japonii. Cechuje go: spokój, prostota, perfekcjonizm, ascetyzm, przestrzeń. Meble na wymiar są proste, natomiast kanapy i fotele przyciągają większą uwagę.

Kolory wyróżniające styl: szarość, brąz, beż, czerwień. Mało mebli i jeden kolor ma dominować.

Mimo surowości, odpowiednio dobierając kolor i akcenty możemy czuć się komfortowo.

Styl rustykalny

Natura, prostota i poczucie swojskości.
Styl ten nadaje charakter sielanki. Pastelowe kolory. Meble bejcowane, sprawiające wrażenie starych, zdezelowanych lub rzeczywiście takie. Przedmioty przypominające o rzemiośle. Projektowanie wnętrz rustykalnych może przenieść Cię w czasie do  wiejskich starych tradycyjnych chat. Ciepłe barwy. Na ścianach pastele, glina, węgiel, naturalne drewno wyłaniające jego piękno. Styl ten sprawia wrażenie iż mieszka tu człowiek szlachetny z tradycjami. Idealnym elementem jest piec kaflowy, najlepiej stary odnowiony. Dużo ozdób.

Styl eklektyczny

Połączenie elementów stylowych z nowoczesnymi. Dobór tych rzeczy jest bardzo odpowiedzialną decyzją by nie przesadzić.

Styl kolonialny

Charakteryzują go kolory ziemi: piasek, brąz, wanilia. Prostota i miedziane, stare dodatki. Trwałe. Nuta historii i ręczne wykonanie. Pierwowzory zaczerpnięte z: Anglii, Francji, Hiszpanii i Portugalii. Najlepiej oddają ciepły charakter drewna.

ART. DECO

Lata dwudzieste i trzydzieste XX wieku oraz nurt nowoczesny stylizowany na art deco.
Łączą w sobie modernistyczne dążenie do prostoty z dyskretnym oddziaływaniem tradycji. Idealna linia i bryła eksponująca za zwyczaj piękno drewna. Często elementy fornirowane. Solidne, artystyczne i użytkowe. Bardzo oryginalne, ikony stylu, zadziwiające perfekcją.Dziś droga, piękna manufaktura.

Styl ekologiczny

Podkreślające jak ważna jest natura: len, bawełna, wiklina. Naturalne kolory zaczerpnięte z przyrody. Bambus, trzcina rattan, ceramika, woda, piasek, glina. Daje dużo energii.

 ARCH. Marcin Żyła +48 504 220 450